• مدیریت مالی

قیمت با20%تخفیف ویژه:560000ريال-

مولف: دکتر احسانه نظری ، دکتر سینا لاله ، مهندس راضیه میرخانی

تعداد صفحات:292

شابک: 9786222180706

امروزه سازمان های خدماتی و یا شرکت های تولیدی کار خود را در شرایطی انجام می دهند که تغییرات در جوامع تجاری بسیار سریع بوده و رقابت در سطح بسیار بالایی قرار دارد . بنابراین توانایی مدیران در درک صحیح و پاسخگویی سریع نسبت به وضعیت بازار و تغییرات آن ، از امتیازات یک سازمان محسوب می شود .

در این کتاب سعی شده است تا مجموعه مطالبی تهیه شود تا هم جنبه آکادمیک و درسی داشته باشد و هم جنبه کاربردی به نحوی که مدیران مالی را  جهت اخذ تصمیمات درست و منطقی توانمند سازد .

در جهان امروز همه ی تصمیمات در هم پیچیده اند . هزینه ها، حجم فروش، قیمت های فروش و سودها  به هم مرتبط هستند. یک تصمیم اتخاذ شده پیرامون این حوزه ها بر حوزه های دیگر تاثیرگذار خواهد بود .

اغلب اوقات در اکثر بنگاه ها، تمام محصولات تجاری سودآور نخواهند بود. مشخص کردن مواردی برای تخصیص هزینه های ثابت واقعی نمیتواند برای مدیریت ارشد راهگشا باشد .

یکی از دلایل عمده عدم موفقیت تجارت های کوچک در مراحل اول  این است که قسمت زیادی از سرمایه ی راه اندازی برای خرید دارایی های ثابت تخصیص داده میشوند . در حالی که به روشنی انواع تجهیزات در شروع کار بسیار مهم اند ، خریدهای دیگر می تواند به تاخیر انداخته شود . مثلا به این معنا که ابزار مطلوب و صرفه جو درکار باید برای دوره ی خاصی اجاره شوند.

درک طرز کار هزینه ها به عنوان الگوهای تجاری در یک تغییر تجاری برای تصمیم گیرندگان اهمیتی حیاتی دارد . در هر تجارتی با تصمیمات خوب هزینه یابی ،  این ماهیت پویا  عامل ماندگاری خواهد بود.

تصور غلط رایجی وجود دارد که هزینه های ثابت را به عنوان هزینه های قابل پیش بینی تعریف می کنند در حالی که هزینه های متغیر به مواردی اطلاق میشوند که هر لحظه تغییر می کنند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مدیریت مالی

  • ناشر: دیباگران
  • گروه: مدیریت،حسابداری و مدیریت پروژه
  • موجودی: در انبار
  • 700,000ریال
  • 560,000ریال


برچسب ها: مدیریت مالی, مدیریت مالی حسابداری, دکتر احسانه نظری, دکتر سینا لاله, مهندس راضیه میرخانی,