اطلاعیه

مشتریان محترم به اطلاع میرسانیم که تخفیف  محصولات ،در پایان عملیات خرید (پرداخت بانک) محاسبه می گردد

  • کاربرد داده های بزرگ


مشاهده فهرست کتاب-

قیمت با20%تخفیف ویژه:680000ريال-

مولف: برنارد مار مولفین مرتضی موسی خانی ، اسماعیل زینالی ، یاسر زندی ، حامد حیدری

تعداد صفحات:292

شابک: 9786001248252

داده‌هاي بزرگ عبارتی است که مدت‌هاست درباره آن می‌شنویم اما هنوز ابهاماتی در رابطه با ماهیت حقیقی این داده‌هاي بزرگ وجود دارند. در حقیقت، داده‌هاي بزرگ نیروی محرکه اصلی در ظهور تکنولوژی‌های جدید از جمله هوش مصنوعی، علمِ داده و اینترنتِ اشیاء در عصر دگرگونی دیجیتالی هستند. اطلاعات روزافزون به‌دست آمده از سنسورها، تصاویر، متن، اطلاعات صوتی و ویدیوئی، همگی تشکیل‌دهنده‌ی داده‌هاي بزرگي هستند که امروزه می‌توانیم از آنها به روش‌هایی که چند سال پیش غیرممکن بود، استفاده کنیم. در حال حاضر، پروژه‌های مرتبط با تحلیل داده‌هاي بزرگ در بخش‌های مختلف در حال کمک‌رسانی هستند. یکی از مهم‌ترین کارکردهای فناوری‌های داده‌هاي بزرگ، افزایش ضریب هوشمندی بنگاه‌های اقتصادی است. این فناوری‌ها بعد از تغذیه، گردآوری و پردازشِ داده‌ها، اقدام به تحلیل‌هایِ هوشمندِ داده‌¬ها با هدف بهره‌برداری در هوشمندیِ کسب‌وکار، داده‌کاوی و یادگیری ماشین می‌کنند. این موارد می‌توانند در تصميم‌گيريِ بهتر مورد استفاده سازمان‌ها قرار گيرند. كتاب پيشِ رو به كاربرد داده‌هاي بزرگ در حوزه‌هاي مختلف پرداخته است. همچنين شايان ذكر است به برخي از مورد پژوهي‌ها به دليل عدم همخواني با شرايط ايران پرداخته نشده است.
دانشجویان مقاطع مختلف رشته¬هاي مهندسي، فناوري اطلاعات، علوم كامپيوتر، آمار و همچنين مديران فناوري اطلاعات سازمان‌ها که به دنبال رویکردهای نوین فناوری اطلاعات برای حل مسائل و مشکلات هستند، می¬توانند از كاربردهاي تشریح شده در این کتاب استفاده نمایند. ضمن اینکه در ترجمه كتاب، اغلب اسامي و نام¬هاي اختصاصي براي مفاهيم، اصطلاحات، تجهيزات، سخت افزارها و نرم افزارها به همان حالت انگليسي خود آورده شده تا دانشجويان بيشتر با آن¬ها آشنا شوند. امید است ترجمه این کتاب از نویسنده‌اي که در پیشبرد و ارتقای علم در حوزه فناوری اطلاعات نقش برجسته¬ای داشته¬ است، گامی رو به جلو در جامعه دانشگاهی و حرفه¬ای کشورمان محسوب شود. بی‌شک پیشنهادها و انتقادهای خوانندگان کتاب برای افزایش هرچه بیشتر سطح کیفی این ترجمه در چاپ¬های بعدی مؤثر خواهد بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کاربرد داده های بزرگ

  • ناشر: دیباگران
  • گروه: فناوری اطلاعات
  • موجودی: در انبار
  • 850,000ریال
  • 680,000ریال


برچسب ها: کاربرد داده های بزرگ, کاربرد, داده, داده های بزرگ, فناوری و اطلاعات, داده های, برنارد مار, مولفین مرتضی موسی خانی, اسماعیل زینالی, یاسر زندی ، حامد حیدری